Dlaczego warto wybrać detailing?


Twoje auto zyska niespotykany blask i głębię koloru lakieru. Profesjonalne zabezpieczenie przed uszkodzeniami.

Mycie auta, na którym zastosowano detailing, jest o wiele szybsze i łatwiejsze. Samochód dłużej pozostaje czysty, a brud znacznie wolniej na nim posiada.


Detailing Mycie

Jest to pierwszy etap naszej pracy, etap konieczny do prawidłowego wykonania dalszch prac jak i nie rzadko wielokrotnie powtarzany w trakcie usługi. Wstępnie całe auto jest dokładnie opłukiwane wodą pod ciśnieniem wraz z aktywną pianą o neutralnym PH w celu usunięcia wierzchniego ,, najgrubszego '' brudu. Do mycia zasadniczego stosujemy najbardziej delikatne, a przy tym bardzo skuteczne szampony. W odróżnienu od zwykłych myjni ręcznych stosujemy specjalne rękawice z mikrofibry w celu uniknięcia uszkodzenia lakieru. Do wszelkich szczelin i trudno dostępnych miejsc docieramy delikatnymi pędzelkami. Wykorzystujemy najbezpieczniejszą metodę mycia tzw. ,,na 2 wiadra'' dzięki czemu nigdy nie myjemy wodą zanieczyszczoną. W trakcie mycia specjalne separatory oddzielają brud od wody i umieszczają go na dnie pod separatorem w celu wyeliminowania możliwości porysowaia lakieru podczas mycia. Często usuwana zostaje smoła przyklejająca się do lakieru w czasie jazdy po drogach asfaltowych.

Najczęściej pojawiającym się problemem podczas tego procesu jest rysowanie i uszkadzanie struktury lakieru, co prowadzi również do utraty połysku oraz braku estetyki wykonanej pracy. U nas jest inaczej. Opracowaliśmy procedury ekskluzywnego mycia samochodu i pielęgnacji tak aby nie niszczyć i zawsze tworzyć piękny wygląd pojazdu. Pierwszym etapem jest płukanie wraz z podwójnym myciem, gdzie za każdym razem używamy innego preparatu. Mycie wydaje się być prostą czynnością, ale aby wykonać je prawidłowo i całkowicie bezpiecznie dla pojazdu, to wymaga ono odpowiednich umiejętności, precyzji i doskonałych preparatów. Mycie samochodu systemem AutoShine to gwarancja zachowania nieskazitelnego wyglądu jakim jest perfekcyjnie czysty samochód.

Detailing Oczyszczanie

Dokładne oczyszczenie powierzchni z głęboko osadzonych lub wręcz wżartych w lakier mikroskopijnych cząstek brudu, które mogą być zupełnie niewidoczne gołym okiem. Po takim zabiegu nasz lakier zrobi się gładki i przyjemny w dotyku. Po gruntownym oczyszczeniu pojazd jest poddawany finalnemu myciu szamponem z uszlachetniaczem i odżywką do lakieru. Ostatnim etapem jest bezpieczne osuszenie pojazdu

Detailing Analiza lakieru

Pielęgnacja lakieru w nowym samochodzie. Lakier może wyglądać dużo lepiej po wykonaniu odpowiedniego zabiegu korygującego bez konieczności nakładania specjalnych preparatów nabłyszczających. Gruntowna analiza obecnego stanu lakieru jest istotnym elementem dalszych prac. Przy pomocy specjalistycznych urządzeń pomiarowych badamy grubość lakieru i sprawdzamy, czy jest on oryginalny. Kolejnym etapem analizy powłoki lakierniczej jest jego dokładna ocena przy wykorzystaniu imitatora światła słonecznego, dzięki któremu widać uszkodzenia niewidoczne gołym okiem.

Detailing Renowacja

Po wykonaniu niezbędnej analizy dobieramy odpowiedni system renowacji dla danego lakieru. Nasza firma w przeciwieństwie do innych usuwa całkowicie uszkodzenia powstałe w lakierze, a nie je tuszuje. Dzięki takiemu działaniu masz pewność, że po naszej renowacji lakieru poprzednie uszkodzenia nie wrócą. Korekta lakieru jest procesem bardzo odpowiedzialnym i niewłaściwe jej przeprowadzenie spowoduje pogorszenie wyglądu lakieru. Najczęstszymi uszkodzeniami lakieru są wżery po ptasich odchodach, odbarwienia po słońcu, koliste rysy spowodowane niewłaściwym myciem, zmatowienia lakieru od agresywnej chemii, oksydacja, hologramy po niewłaściwym polerowaniu oraz różnego rodzaju zanieczyszczenia środowiskowe.

Detailing Zabezpieczenie lakieru

Ostatni etap prac nad lakierem to jedna z naszych największych przyjemności. Po starannej korekcji lakieru, kiedy auto pozbawione jest jakichkolwiek defektów, a lakier wygląda wręcz idealnie, przychodzi czas na jego zabezpieczenie. Dla miłośników woskowania pojazdów posiadamy w ofercie wysokiej jakości woski, które mają właściwości ochronne dla lakieru i nadają mu piękny głęboki połysk. Inna formą zabezpieczenia mogą być najlepsze mocno błyszczące powłoki ochronne lakieru dostępne na rynku światowym. Polecamy oryginalne powłoki kwarcowe Cquartz, lub obecnie najtwardszą powłokę ceramiczną Ceramic Pro Strong 9H. Dzięki ostatniemu etapowi Twoje auto otrzyma piękny i trwały połysk, który trwale zabezpieczy lakier. Jeżeli nie będziesz wiedział, którą opcję wybrać nasi pracownicy zaproponują najlepsze rozwiązanie dla Twojego lakieru i sposobu użytkowania auta.

Detailing Pielęgnacja kół

Aby dobrze wykonać usługę mycia i zabezpieczenia kół należy je ściągnąć i tak też robimy. Wstępnie myjemy, nakładamy odpowiednią chemię, pędzelkujemy, płuczemy i zabezpieczamy odpowiednimi powłokami.

Detailing Pielęgnacja wydechu

Piękne chromowane końcówki wydechu dodają rasowego wyglądu. W wielu samochodach ten element podczas czyszczenia jest całkowicie pomijany. Nieodpowiednia pielęgnacja tych elementów powoduje trwałe uszkodzenia.

Detailing Pielęgnacja silnika

Warto zadbać nie tylko o wnętrze pojazdu, ale również o jego serce. Czyszczenie silnika wraz z odżywianiem elementów gumowych i plastikowych znacząco poprawi ich trwałość.

Detailing Szyby

Mycie szyb i lusterek przy pomocy wyjątkowego kremu wraz z aplikacją powłoki hydrofibizacyjnej na szyby spowoduje, że jazda w złych warunkach atmosferycznych będzie dla Ciebie czystą przyjemnością, a wzrok nie będzie się już tak szybko męczył. Dla szyb porysowanych, utlenionych posiadamy odpowiednią usługę ich korekty i przywrócenia do stanu jak z przed lat. Powłoka hydrofobowa uszczelnia powierzchnię szyby i sprawia, że ta pozostaje czysta przez długi czas, a woda spływa bez konieczności używania wycieraczek już przy 70km/h. Natomiast przy używaniu wycieraczek, odprowadzenie wody następuje błyskawicznie, pozostawiając idealnie przejrzystą szybę. Czyste, przejrzyste i lśniące szyby to bardzo istotny element bezpiecznej jazdy samochodem. Dym papierosowy, martwe owady, żywica z drzew, smoła, a także inne zanieczyszczenia sprawiają, że dokładne i skuteczne umycie szyby jest trudne i wymaga specjalistycznych środków chemicznych oraz wiele pracy.

Detailing Lampy

Standardowe mycie skutecznie niszczy klosze lamp. Robią się one matowe, porysowane i tracą połysk. Oferujemy ich odświeżenie i przywrócenie pierwotnego blasku, aby pięknie komponowały się z głęboko błyszczącym lakierem.

Detailing Winyle, uszczelki i plastiki

Staranne oczyszczenie tych elementów oraz odpowiednia konserwacja zabezpieczy je oraz nada im elegancki wygląd. Nasze preparaty nie tylko poprawiają ich wygląd, ale również skutecznie odżywiają materiał, z którego są wykonane.

Tapicerka i wnętrze

Czyszczenie tapicerek tradycyjnymi środkami wysusza i powoduje szybsze starzenie się wszystkich elementów wnętrza pojazdu. Do naszych prac wykorzystujemy naturalne preparaty o bezpiecznym współczynniku ,które podczas czyszczenia również pielęgnują. Na koniec odpowiednio oczyszczone wnętrze jest starannie odżywiane i zabezpieczane. Dzięki takiemu rozwiązaniu skóra pięknie pachnie, zachowuje swoją miękkość i sprężystość oraz jest zdecydowanie bardziej odporna na zużycie i rozlewanie na nią płynów.
W przypadku tkanin wykonujemy impregnacje tapicerki materiałowej, wykładziny podłogowej i dywaników. Stosujemy zabezpieczenie specjalnym całkowicie niewyczuwalnym impregnatem chroniącym przed nadmiernym brudzeniem i plamami. Wewnętrzne elementy plastikowe są starannie pielęgnowane i odżywiane.

Shine Detailing


Niejednokrotnie widząc wyjątkowo czysty samochód na ulicy mówimy, że wygląda jak z salonu. Okazuje się, że nie jest to do końca trafne spostrzeżenie. Samochody opuszczające sprzedawców owszem, są idealnie czyste, jednak rzadko kiedy jest to zasługa ich krótkiego okresu życia. Zazwyczaj świadczy o działaniu specjalistów od auto detailingu. Ktoś zapyta – te nowe samochody są czyszczone podobnie do aut używanych? Tak, to jedyny sposób by nadać tapicerce i zewnętrznemu lakierowi wyjątkowej świeżości.
Jeśli nowe samochody wymagają auto detailingu, to czym on właściwie jest? Przecież samochód prosto z fabryki nie jest narażony na działanie zgubnych dla jego prezencji czynników takich jak padający deszcz czy brudne powietrze? Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania.

Auto detailing podzielić można ze względu na miejsce jego realizacji na zewnętrzny i wewnętrzny. Prace prowadzone w środku pojazdu skupiają się przede wszystkim na tapicerce, plastikach i innych elementach wyposażenia. Nie jest to zwykłe pranie i odkurzanie, lecz przemyślany i skrzętnie wykonywany szereg działań skupiających się na każdym detalu. Poza tekstyliami czyszczone są uszczelki, kokpit, listwy itd. Żaden szczegół nie może być pominięty – efekt finalny musi zachwycać. Poza czyszczeniem, auto detailing we wnętrzu to również zabezpieczenia i konserwacja. Do wykonania powyższych czynności używa się specjalistycznych kosmetyków niedostępnych w sklepach motoryzacyjnych, wybieranych na podstawie wieloletnich doświadczeń – poszczególne elementy wyposażenia auta bywają na tyle delikatne, że drobny błąd, nieświadomy dobór środków może je odbarwić, a nawet uszkodzić. Fakt ten pokazuje, że branży pracować mogą jedynie specjaliści znający tematykę niezwykle dokładnie.
W przypadku auto detailingu zewnętrznego działania skupiają się przede wszystkim na lakierze. Nie jest to jednak zwykłe mycie i polerka, lecz mnóstwo działań, począwszy od pomiaru lakieru pozwalającego bezpiecznie wykonać usługę, przez usuwanie zabrudzeń takich jak smoła, asfalt czy owady, pozbycie się rys, zadrapań czy wgnieceń, matowienie, usuwanie rys, przywrócenie utraconej głębi koloru, na nałożeniu powłoki ceramicznej lub kwarcowej. Jedynie w ten sposób można zapewnić pojazdowi nieskazitelny blask i wygląd, który zachwyci nawet w przypadku kilkudziesięcioletnich aut.